The Trip to the End of the World

(10-20.11.2005)

 

Подорож на кінець світу.  

Мис Доброї Надії.

Пустеля Кару різко перейшла в гірську місцевість з яскраво-зеленими виноградниками на схилах. В черговий раз здивовані контрастами Африки ми милувалися гірською природою, серпантинами, рівними рядами виноградників і з нетерпінням чекали зустрічі з відомим винним заводом KWV.

До винного заводу нам прийшлось мимоволі познайомитися з будівництвом автодоріг. Гірська дорога перекрита, світлофор, регулювальники і тільки одна полоса дороги довжиною 2-3км, якою користуються всі по черзі.

 Таких три ділянки і час втрачено. На винний завод ми не встигли. Ледве вговорили охоронця впустити нас в хол музею. Де зразу відмітили основні вузли і швиденько сфотографувалися.

З метою компенсації за пропущене знайомство ми в ближньому маркеті купили пляшечку вина та бренді цього заводу.

Пролетіли Кейптаун вже під вечір. Виїхали на вузьку дорогу, практично видовбану по середині крутого обриву. Справа стрімко внизу океан, зліва високо вверх під кутом 90 градусів   скала, інколи догога врізалася глибше в скалу, яка загрожуюче нависала над головою. Враження не передати. Можу тільки сказати, що в машині цілу дорогу звучало ВААУУУУУУ.

 

І,  коли вже добре стемніло, ми добралися до пригороднього містечка Kommetjie на березі океану. На нас чекала половина будинку з окремим в’їздом і повністю обладнана всім необхідним. Тут ми і провели нашу першу дегустацію KWV бренді та вина.

Нічне знайомство з океаном. Виявляється до океану всього 3 хвилини пішки.

 

Так починалися наші пригоди та ознайомлення з південним кінцем світу. А може і його початком.

Наступний ранок. Детальне планування цілого дня.

Оскільки знаменита Стіл-гора була затягнута густим туманом, ми дослідили мис Доброї Надії (Cape of Good Hope).

 І найбільш виступаючу точку мису Cape Point. Остання і є найпівденніша західна точка материка. А, так як вигляд у Cape Point дуже вражаючий, то  будемо його вважати кінцем світу.

Край світу у всій своїй красі.

На найвищій точці мису розміщений маяк, де на табличках вказана відстань до визначних географічних місць. До Південного Полюсу рукою подати - всього 6248 км.

Насправді найпівденніша точка материка мис Агулька, але на кінець світу він зовсім не подібний, тому залишимо його, як місце , де зустрічаються два океани. Про останній трохи пізніше.

Мис Доброї Надії традиційно зустрічав нас сильним прохолодним вітром, найсвіжішим і найчистішим повітрям з Антарктики, білосніжним піском, міфічною таємничістю кінця/початку світу, історією відкриття Африки та місцем, де розбилися щонайменше 26 кораблів.

 Два хрести встановлені першовідкривачами. Один з них португалець Bartholomeu Dias, який в 1488 вперше обігнув на своєму судні мис і дав йому назву Мис Штормів (Cape of Storms). В 1497 році інший португальський дослідник Vasco da Gama відвідав мис по дорозі в Індію.

Один з найпотужніших маяків в Південній Африці.

Так, як обіцяних на попереджувальних табличках бабуїнів ми не побачили, залишалось назбирати ракушок з кінця світу.

Що з честю виконала жіноча і дитяча половина наших сімей.

Продовження.........

Home