The Trip to the End of the World

(10-20.11.2005)

 

Robben Island.

Наступну половину дня ми провели в тюрмі на Роббен-острові.

Острів розташований 12 кілометрів від материка. І всю свою історію служив, як  тюрма строгого режиму, де також відбували покарання політичні в’язні з усіх англійських колоній. На острові є містечко з церквою і школою для персоналу в’язниці. Госпіталь-лепрозорій, куди звозили пацієнтів з небезпечними заразним хворобами для лікування і ізоляції. Воєнна база, яка активно працювала під час Другої Світової Війни.

З 1997 року на місці тюрми створено музей боротьби і перемоги апартеїду. Всього зафіксовано дві вдалі спроби втечі з тюрми. В 1659 і 1690 році.

Після пред’явлення квитків нас прогнали через детектор металу і на прекрасному швидкісному катері повезли на острів.

По дорозі ми мали ще одну змогу попасти під чари Стіл-Гори. Насолодитись бризом чистого океанського повітря.

Далі ознайомлення з островом, його історією, містечком, дикими тваринами та рослинністю. Заключним етапом була в’язниця.

Чорний екскурсовод, колишній в’язень, розказував про розпорядок дня в тюрмі поєднуючи з своїми враженнями та історією. Ця тюрма виявилася набагато людяніша ніж наші. Ми вияснили, що він пройшов прискорені спеціальні курси в СРСР по саботажу за що і був знову ув’язнений після впровадження отриманих знань на практиці.

Камера, де провів більшу частину свого ув’язнення Нельсон Мандела. Цікава його історія. З тюрми і в Президенти. Його тут люблять і поважають, як білі, так і чорні. Чорним він приніс волю, а білих і країну він вберіг від розправи і розрухи, що сталося в деяких прикордонних країнах.

Так ми прощалися з Кейптауном і продовжували подорож далі…

Home